Supersfidat e Ligës së Evropës
Sport
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Pas emocioneve të mëdha që ofroi për dy ditë radhazi Liga e Kampionëve me katër sfida magjepëse, radha është e garës së dytë më të rëndësishme evropiane, Ligës së Evropës.

Edhe në këtë garë sonte do të shohim sfida jashtëzakonisht interesante ku do ketë ballafaqime mjaftë interesante, raporton KosovaPress.

Padyshim se vëmendja më e madhe do të jetë tek ballafaqimi i gjigantëve italian Milan dhe Roma. Të dy skuadrat e kanë synim të madh trofeun e këtij kompeticoni, andaj pritet spektakël në të dy ndeshjet.

Sfidë po aq interesante do të jetë edhe ajo ndërmjet Liverpolit, ndërsa Bayer Leverkuzeni i Granit Xhakës do të ballafaqohet me Ëest Ham Unitedin. Sfida e fundit është ajo ndërmjet Benfikës dhe Marsejës.

Të gjitha ndeshjet nisin nga ora 21:00.

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
37
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024