Ngjarjet e datës 11 prill
Ngjarje
Lexohet për: 2 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani pret në takim ministrin për Punët e Jashtme, Evropë dhe për Tregtinë të Maltës njëherësh kryesues i OSBE-së, Ian Borg. (Kabineti i Presidentes, ora 10:00, Mediat mund të marrin pamje në fillim të takimit.)

Këshilli Gjyqësor i Kosovës mban mbledhjen e radhës. (Salla e takimeve të Këshillit Gjyqësor të Kosovës, Prishtinë, ora 10:00)

Mbahet ceremonia e pranim-dorëzimit të donacionit të automjeteve nga Gjermania për FSK-në.  Marrin pjesë: ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci,  komandanti i FSK-së, gjenerallejtënant Bashkim Jashari, ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde. (Kazerma e FSK-së “Adem Jashari” Prishtinë, ora 10:30)

Komisioni për Ekonomi shqyrton Raportin me amendamente të Projektligjit për regjistrin e pronarëve përfitues.  (Kuvendi i Kosovës, salla N-10, ora 11:00)

Mbahet protestë e studentëve para Rektoratit të Universitetit të Prishtinës. (Ora 11:00)

Nën përkujdesjen e presidentes së Kosovës, Shoqata e ish-Brigadës 138 “Agim Ramadani” organizon Ditët e Shqipes – mbahet ora letrare “Shqipet e mërgatës, organizuar në bashkëpunim me Lidhjen e Krijuesve Shqiptarë në Mërgatë. (Biblioteka Kombëtare Prishtinë, ora 12:00)

Mbahet ceremonia e diplomimit të deminierëve të kursit të parë me kontingjentin ukrainas. Marrin pjesë: ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, komandanti i FSK-së, gjenerallejtënant Bashkim Jashari, përfaqësues të EUCOM-it. (Kazerma e FSK-së “Lidhja e Prizrenit” Prizren, ora 13:00)

Këshillit Prokurorial i Kosovës (KPK) mban takimin e radhës. (Salla e takimeve, kati 6, objekti i Këshillit Prokurorial të Kosovës, Prishtinë, ora 14:30)

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
2,014
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024