Konjufca: Përmes Fitër Bajramit afrohemi me njerëzit në nevojë
Lajme
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit, duke uruar harmoni në familje dhe në popullin tonë.

Konjufca ka thënë se kjo festë na shtyn në dritën e solidaritetit që të gjithë të jenë të barabartë, dhe të afërt me ata që janë në nevojë.

Bashkësinë Islame e kanë vizituar edhe tre partitë politike, PDK, AAK dhe LDK, kryeministri Albin Kurti, presidentja Vjosa Osmani, si dhe përfaqësues të tjerë të institucioneve vendore e ndërkombëtare.

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
304
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024