Ngjarjet e datës 10 prill
Ngjarje
Lexohet për: 1 min.
3 muaj më parë
Linku u kopjua

Mbahet manifestimi qendror për faljen e namazit të Fitër Bajramit për Republikën e Kosovës. (Xhamia e Madhe, Prishtinë, ora 06:41)

Me rastin e festës së Fitër Bajramit, Kryesia e BIK-ut, si tradicionalisht organizon pritje përurimi në selinë e Kryesisë. (BIK, nga ora 9:00 - 12:00)

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj viziton Bashkësinë Islame të Kosovës. (BIK, ora 09:45)

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024