Pjesa e parë: City në disavantazh kundër Realit, Bayerni në epërsi kundër Arsenalit
Sport
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Ka përfunduar pjesa e parë në dy ndeshjet çerekfinale të Ligës së Kampionëve, ku kemi rezultate tejet interesante.

Pas më shumë se 45’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Santiago Bernabeu” , Real Madridi po avancon 2:1 kundër Manchester Cityt, raporton KosovaPress.

Golat për Realin deri tani i shënuan Camavinga (minuta e 12’) dhe Rodrygo (minuta e 14’), kurse te City golashënues ishte Bernardo Silva në minutën e 2’.

Rezultat i njëjtë 2:1 po qëndron edhe në stadiumin “Emirates” të Londrës, ku Bayern Munichu po avancon si mysafir kundër Arsenalit.

Golin e vetëm deri tani për vendasit e shënoi Bukayo Saka (minuta e 12’), kurse te Bayerni golashënues ishin Gnabry (minuta e 18’) dhe Kane (minuta e 32’).

Rezultatet e pjesës së parë:

Arsenali 1:2 Bayern Munich

Real Madrid 2:1 Manchester City

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
1,847
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024