​Tchouameni do t’i mungojë Realit në ndeshjen e kthimit kundër Cityt
Sport
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Tanimë po zhvillohet pjesa e parë e super ndeshjes së Ligës së Kampionëve mes Real Madridit dhe Manchester Cityt.

Manchester City po avancon 1:0 si mysafir ndaj Realit, falë golit të bukur nga Bernardo Silva nga gjuajtja e lirë në minutën e 2’, raporton KosovaPress.

Ndërkaq, gjuajtja e lirë erdhi si pasojë e një ndërhyrje të palejueshme të yllit të Realit, Aurelien Tchouameni.

Si pasojë e kësaj, Tchouameni u ndëshkua me karton të verdhë qysh në minutën e parë, dhe do t’i mungojë Realit në ndeshjen e kthimit kundër Cityt, pasi që veçse ishte ndëshkuar më herët me karton të verdhë në këtë garë ylli francez. 

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
1,846
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024