S’ka kuorum, sërish dështojnë marrëveshjet ndërkombëtare
Lajme
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Kuvendi i Kosovës edhe në seancën e sotme ka dështuar të miratojë marrëveshjet ndërkombëtare, për shkak të mungesës së kuorumit. Pasi në sallën plenare nuk ishin të pranishëm 81 deputetë, kryetari i Kuvendit të Kosovës Glauk Konjufca nuk i hodhi në votim. Në anën tjetër, të zgjedhurit e popullit miratuan Projektligjin për Gjykatën Administrative, ndërsa nuk pati kuorum në vendimmarrje për Projektligjin për shëndetin riprodhues dhe fertilizim të asistuar mjekësor. Pas kësaj, kryeparlamentari Konjufca mbylli punimet e seancës plenare, derisa tha se njëjta do të vazhdojë javën e ardhshme./E.Zeqiri/

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
138
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024