Haradianj kritikon Kurtin, thotë se po mundohet t’i mbulojë lëshimet që po i bënë
Lajme
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se kryeministri Albin Kurti po mundohet t’i mbulojë lëshimet që po i bënë. Teksa komentoi vizitën e djeshme në veri, ai theksoi se shefi i ekzekutivit po tenton të mashtrojë kryetarin e Leposaviqit, Lulzim Hetemin.

Para mediave, Haradinaj deklaroi se roli i presidentes Vjosa Osmani është inekzistent. Kështu u shpreh ai, teksa u pyet për tre vjetorin e zgjedhjes së presidentes së shtetit.

"Inekzistente, ne kemi një pushtet, është Kurti të gjithë të tjerët janë staf i tij", deklaroi ai./Sh.Pajaziti/

Lajmi i plotë në sistemin me parapagim,...

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
1,157
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024