Temperatura më e ulët e prillit në mbi 6 dekada është regjistruar në Suedi
Bota
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Në Suedi, një ngjarje historike e motit u shpalos ndërsa kombi përjetoi temperaturën më të ulët të prillit në 68 vjet. Pamjet tregojnë momente të reshjeve të borës në Stokholm të mërkurën, 3 prill. Në qytetin Nikkaluokta të qytetit Kiruna që ndodhet në rajonin e Norrbotten, ishte deri në -38 gradë Celsius. Një paralajmërim "moti ekstrem" u lëshua duke thënë se ishte "mot jashtëzakonisht i ftohtë për këtë periudhë të vitit". /AA

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
1,843
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024