​Ballkani fiton derbin ndaj Suharekës, Prishtina e Drita ndahen baras
Sport
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Janë zhvilluar të mërkurën dy ndeshjet e para gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në futboll ku u ballafaquan Ballkani me Suharekën dhe Drita me Prishtinën.

Derbi lokal i takoi Ballkani që fitoi në minutat e fundit të ndeshjes me golin e vetëm të realizuar nga Ismajlgeci në minutën e 90’, raporton KosovaPress.

Sfida tjetër gjysmëfinale e Kupës së Kosovës, ajo ndërmjet Prishtinës dhe Dritë përfundoi pa fitues dhe me rezultatin 0-0.

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
786
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024