Parlamenti i Norvegjisë vazhdon seancën pavarësisht kërcënimit me bombë
Bota
Lexohet për: 1 min.
2 javë më parë
Linku u kopjua

Parlamenti norvegjez të mërkurën mori një kërcënim me bombë dhe siguria rreth Storting është rritur, sipas raporteve të mediave, duke cituar burime zyrtare. Policia tha se oficerët ishin në vendngjarje me masa të sigurisë së lartë pasi parlamenti norvegjez Storting mori një kërcënim me bombë, raportoi e përditshmja norvegjeze VG. Gabriel Langfeldt nga Departamenti i policisë tha se ata "nuk kanë informacion se ka rrezik për palët e treta", ndërsa gjithashtu "nuk ka informacione se dikush është lënduar".

Sipas Pal Munck, kreut të departamentit të sigurisë së Storting, kërcënimi është marrë përmes mediave sociale. Policia e mori raportin në lidhje me kërcënimin në orën 9:48 të mëngjesit me orën lokale (07:48 GMT), tha VG. /AA

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024