Dita e ndeshjeve, zhvillohen gjysmëfinalet e Kupës së Kosovës
Sport
Lexohet për: 1 min.
2 javë më parë
Linku u kopjua

Do të zhvillohen sot dy gjysmëfinalet e para të Kupës së Kosovës në futboll me dy ndeshjet që garantojnë spektakël në fushë për 90 minuta. Vëmendja kryesore do të jetë tek ballafaqimi i dy skuadrave elitarë të futbollit kosovar, ai ndërmjet Prishtinës dhe Dritës.

Kjo ndeshje  zhvillohet në stadiumin “Sami Kelmendi” të Lipjanit nga ora 15:00. Prishtina luan në gjysmëfinalen e 14-të pas luftës nga 11 finale prej vitit 1992 dhe 8 trofe po nga viti 1992, përcjellë KosovaPress.

Ballafaqim tjetër interesant do të jetë edhe ai ndërmjet Suharekës dhe Ballkanit, dy rivalë lokal që do të ballafaqohen në stadiumin e qytetit në Suharekë me fillim nga ora 15;00.

https://kosovapress.com/lumi-per-derbin-ballkani-suhareka-nuk-e-di-se-si-do-te-ndahen-tifozet-por-ballkani-eshte-favorit

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024