Lumi për derbin Ballkani-Suhareka: Nuk e di se si do të ndahen tifozët, por Ballkani është favorit
Sport
Lexohet për: 1 min.
3 javë më parë
Linku u kopjua

Të mërkurën do të zhvillohen dy ndeshjet e para gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në futboll ku do të ballafaqohen Ballkani me Suharekën dhe Drita me Prishtinën. Kjo njëherit do të jetë përballja e parë ndërmjet Ballkani dhe Suharekës, një derbi lokal që ka ngjallur mjaftë shumë interesim tek tifozët, sidomos atyre që vijnë nga i njëjti qytet.

Sipas analistit Alban Lumi, favorit absolut për të kaluar në finale është skuadra e Ballkanit. Por, ai ka thënë për KosovaPress se do të jetë shumë interesante se si do të bëhet ndarja e tifozëve në tribuna.

Lumi shtoi se një derbi i këtillë do të jetë shumë interesant dhe i mirëpritur nga ana e tifozëve të futbollit, sidomos atyre që vijnë nga Suhareka.

Interesante do të jetë edhe gjysmëfinalja tjetër, ajo ndërmjet Dritës dhe Prishtinës, por Lumi thotë se në këtë ballafaqim skuadra më e favorizuar është skuadra gjilanase, Drita.

Ballkani me Suharekwn ballafaqohen nga ora 13:00, kurse Drita me Prishtinwn nga ora 15:00.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024