​Ballkani para ndeshjes me Suharekën: Betejë të fortë në fushë, festë në tribunë
Sport
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Kupa e Kosovës do t’i rikthehet nesër aksionit, ku do të zhvillohen ndeshjet e para të gjysmëfinales së këtij sezoni.

Ndeshje interesante do të zhvillohet në stadiumin “Sami Kelmendi” në Lipjan, ku Prishtina do të përballet me Dritën, raporton KosovaPress.

Ndërkaq, gjithashtu vëmendja do të jetë edhe te derbi i qytetit mes Suharekës dhe Ballkanit. Ky i fundit para ndeshjes së nesërme ka reaguar në “Facebook”, duke treguar se çka do ta karakterizojë këtë finale.

“Ky duel sigurisht që do të karakterizohet me betejë të fortë futbollistike në fushë, kurse në tribunë do të jetë festë e vërtetë për qytetin tonë”, shkroi Ballkani në “Facebook”.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024