​Osimhen ka zgjedhur klubin e tij të ri
Sport
Lexohet për: 2 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Ylli i Napolit, Victor Osimhen thuhet si ju ka treguar shokëve të ngushtë klubin që ai do t’i bashkohet në verë, pas interesimit serioz nga Chelsea, Arsenal dhe Paris Saint-Germain.

Osimhen është drejt largimit nga kampioni italian, edhe pse e nënshkroi një kontratë të re në dhjetor, që përfshiu një klauzolë të lartë lirimi, raporton KosovaPress.

Pavarësisht kaosit te Napoli këtë sezon, Osimhen po shkëlqen në Serie A, duke shënuar 11 gola dhe duke regjistruar tri asistime në 18 ndeshje të ligës. Para afatit kalimtar veror, 25 vjeçari shihet si njëri nga sulmuesit më të mirë në merkato.

Daniele Longo i “Calciomercato.com” detajon si Osimhen veçse ka nisur të bëjë plane për largimin nga Napoli, pasi i ka thënë agjentit të tij, Roberto Calenda që t’ia sigurojë një transferim te një gjigant evropian.

Osimhen veçse ka vendosur se ku do të transferohet në verë, dhe iu ka thënë shokëve të ngushtë se për kë do të luajë, me Chelsean, Arsenalin dhe Paris Saint-Germain si kandidatët më serioz për nënshkrimin e tij. Ylli nigerian ka një klauzolë prej 130 milionë eurosh në kontratën e tij, shumë kjo e cila Napoli pret që të paguhet.

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
1,166
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024