Konjufca reagon pas aksidentit tragjik në Shqipëri
Shqipëri
Lexohet për: 1 min.
2 javë më parë
Linku u kopjua

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka reaguar pas aksidentit tragjik në Shqipëri, ku humbën jetën 8 qytetarë, duke thënë se në këto momente kaq të vështira qëndrojnë pranë familjeve të viktimave, të cilët lutemi ta gjejnë forcën që ta përballojnë këtë tragjedi, e cila ka tronditur dhe prekur të gjithëve.

“Shpreh ngushëllimet më të sinqerta ndaj familjarëve dhe miqve të viktimave, por edhe ndaj shtetit të Shqipërisë, po aq sa edhe popullit tonë, sepse sot është një ditë e trishtë për të gjithë shqiptarët”, ka shkruar ai në Facebook.

https://kosovapress.com/aksident-ne-vjose-8-persona-humbin-jeten-dyshohet-se-ne-mjet-transportoheshin-emigrante

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024