“Luftë” mes Bayernit ë Liverpoolit për trajnerin italian
Ndërkombëtar
Lexohet për: 2 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Objektivi i Liverpoolit, Roberto De Zerbi është bërë kandidati kryesor për t'u bërë trajner i Bayern Munichut pasi të dy klubet u shpërfillën nga Xabi Alonso.

Pas lajmeve të mëdha të javës së kaluar se Xabi Alonso synon të qëndrojë besnik ndaj klubit aktual Bayer Leverkusen, “The Times” raporton se vëmendja në Mynih tani është kthyer te De Zerbi. Italiani thuhet se admirohet nga drejtori i ri i Bayern, Max Eberl i cili ëshë vënë në lëvizje për të vlerësuar interesin dhe disponueshmërinë e tij.

Liverpool po synonte gjithashtu Alonson si zëvendësues për Jurgen Klopp, por gjithashtu i ka kushtuar vëmendje De Zerbit. De Zerbi ka përfitimin e shtuar që tashmë flet anglisht por jo gjermanisht dhe është dëshmuar në Premier League pasi ka bërë një punë të mirë me Brightonin, përcjellë KosovaPress.

De Zerbi e la të ardhmen e tij mjaft të hapur kur foli përpara humbjes 2-1 të Brighton ndaj Liverpoolit të dielën: "Unë dua të flas me klubin tim. Unë kam një kontratë, por problemi nuk është kontrata, problemi është të gjesh të njëjtin plan, objektiv dhe vizion për të ardhmen”, tha ai.

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
756
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024