Aksident në Vjosë, 8 persona humbin jetën, dyshohet se në mjet transportoheshin emigrantë
Lajme
Lexohet për: 2 min.
2 javë më parë
Linku u kopjua

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Këlcyrë-Përmet në Shqipëri ku si pasojë kanë humbur jetën 8 persona.

Sipas njoftimit të policisë 7 persona dyshohet se janë shtetas nga vendet e treta dhe drejtuesi i automjetit nga Shkodra.

“Rreth orës 04:00, në aksin rrugor Këlcyrë-Përmet, në afërsi të fshatit Kuqar, dyshohet se si pasojë e humbjes së kontrollit mbi drejtimin e automjetit nga drejtuesi, automjeti tip Benz ka dalë nga rruga dhe ka rënë në anë të lumit Vjosë. Si pasojë e daljes nga rruga kanë humbur jetën 8 shtetas. (7 shtetas dyshohet se janë nga vendet e treta dhe drejtuesi i automjetit nga Shkodra)”, thuhet në njoftimin e policisë.

Sipas raportimeve të Ora News, dinamika e ngjarjes është ende e paqartë, por burime bëjnë me dije se mjeti me emigrantë të paligjshëm është pikasur nga patrulla policore duke shtuar shpejtësinë për t'i ikur policisë.

Drejtuesi nga Shkodra, ka humbur kontrollin dhe mjeti ka dalë nga rruga dhe ka rënë në anë të lumit Vjosa në fshatin Kuqar.

Ai me shpejtësi dyshohet se ka tentuar t’i ikë policisë dhe ka humbur kontrollin e mjetit ‘Benz’.

Burimet thonë se sipas ekspertizës paraprake mjeti ka qenë duke lëvizur me shpejtësi 180 km/h.

Dy prej trupave të viktimave raportohet se ndodhen ende brenda mjetit të shkatërruar.

Dyshohet se automjeti është marrë me qira, ndërsa priten të tjera verifikime nga ana e policisë.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024