Moti sot në Kosovë
Lajme
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Sot parashikohet të mbajë mot shumë i ngrohtë, i karakterizuar me diell përmes vranësirave të nivelit të lartë, të cilat më të shtuara pritet të jenë në orët e mëngjesit.

Po ashtu, pluhuri Saharian do të vazhdojë të jetë i pranishëm, ndërsa si pasojë e një fronti të ftohtë që pritet të arrijë pas mesnate, pra, në orët e para të ditës së martë, do të largojë pluhurin në fjalë.

Sipas MeteoKosova, era do fryjë nga drejtimi i jugut dhe jugperëndimit, e cila kohë pas kohe pritet të jetë e fuqishme lokalisht, me shpejtësi prej 15-48 km/h.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 8 deri në 11°C, ndërsa ato maksimale prej 25 deri në 28°C.

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
775
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024