Gropa e madhe ‘gëlltit’ makinat në Romë
Magazina
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Një gropë e madhe u hap në një rrugë në juglindje të Romës, duke gëlltitur dy makina të parkuara. Një vrimë me diametër 10 metra dhe një thellësi rreth 10 metra është hapur në orët e para të së enjtes, raportojnë mediat italiane, duke cituar policinë lokale. Nuk pati raportime për viktima dhe shërbimet e urgjencës thanë se nuk kishte njerëz në rrugë gjatë incidentit.

Në qytetet më të mëdha italiane, krateret shpesh hapen. Në fund të shkurtit, një gropë e madhe në Napoli, në Italinë jugore, gëlltiti disa makina në një lagje të ngarkuar. Edhe në Romë, incidente të tilla nuk janë të rralla dhe një nga arsyet për këtë është mosha e kryeqytetit italian, ku gërmimet dhe punimet ndërtimore kryhen prej qindra vitesh.

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
499
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024