Policia greke arreston italianin e kërkuar nga Interpoli për kontrabandë nafte
Ballkani
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Policia e Greqisë ka arrestuar të shtunën një 47-vjeçar italian në Varkizë, ndaj të cilit ishte shpallur një urdhër arresti për përfshirje në një rrjet ndërkombëtar kontrabande nafte. Sipas policisë greke, ndaj tij ishte lëshuar një njoftim i kuq nga Interpoli. Italiani ishte një figurë kyçe brenda organizatës kriminale, me bazë në Amerikën Latine. Arrestimi i tij shënon një zhvillim të rëndësishëm në luftën kundër krimit transnacional. Fitimi i paligjshëm financiar i rrjetit ndërkombëtar të kontrabandës së naftës kalon 21 miliardë dollarë, duke shkaktuar dëme si për qiramarrësit ashtu edhe për shtetet e tyre përkatëse.

Sipas policisë greke, i dyshuari italian gëzonte një mënyrë jetese të pasur në Greqi, duke banuar me familjen në një vilë luksoze në Vari dhe duke drejtuar automjete të nivelit të lartë. /ANA-MPA

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
798
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024