Përfundon pjesa e parë në 5 ndeshjet e Premier Ligës  
Sport
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Ka përfunduar pjesa e parë në pesë ndeshjet që po zhvillohen momentalisht në Premier Ligën angleze, ku kemi rezultate interesante.

Pas më shumë se 45 minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Stamford Bridge”, Chelsea po avancon 1:0 kundër Burnleyt, raporton KosovaPress.

Golin e vetëm deri tani e shënoi Cole Palmer nga penalltia në minutën e 44’, ndërsa te Burnley u ndëshkuan me karton të kuq Lorenz Assignon (minuta e 41’) dhe trajneri Vincent Kompany (minuta e 43’).

Ndërkaq, skuadra tjetër nga Londra, Tottenhami, gjendet në disavantazh 1:0 si vendas kundër Lutonit. Goli i vetëm deri tani erdhi nga Tahith Chong, i cili kaloi mysafirët në epërsi qysh në minutën e 3’.

Rezultatet e pjesës së parë:

Bournemouth 0:0 Everton

Chelsea 1:0 Burnley

Nottingham 0:1 Crystal Palace

Sheffield United 0:0 Fulham

Tottenham 0:1 Luton

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
1,144
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024