Shqipëri, temperaturat në fundjavë deri 30 gradë
Lajme
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Fundjava e fundit e muajit mars do të mbyllet me temperatura të larta në të gjithë Shqipërinë. Sipas sinoptikanës Rezarta Xhakollari temperaturat do të kapin vlerën e 30 gradë Celsius në zonat e ulëta dhe ato malore. Sa i takon muajit prill, ajo thotë se ditët e para do të shoqërohen me mot kryesisht të qëndrueshëm, por nuk do të mungojnë as reshjet e shiut në gjithë vendin, ndërsa një rikthim pritet të ketë edhe rëra afrikane, e cila mbuloi Shqipërinë disa ditë më parë. Muaji i dytë i pranverës do të jetë një muaj i lagësht dhe me luhatje temperaturash. /Rtsh

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
1,847
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024