Muric titullar kundër Chelseat
Sport
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Sot me fillim nga ora 16:00 stadiumi “Stamford Bridge” do të jetë nikoqir i përballjes mes Chelseat dhe Burnleyt, e vlefshme kjo për xhiron e 30 të Premier Ligës.

Në xhiron e fundit të zhvilluar në kampionatin anglez, Chelsea e mposhti Newcastle United me shifrat 3:2, kurse Burnley fitoi 2:1 kundër Brentfordit, raporton KosovaPress.

Momentalisht, Chelsea zë vendin e 11 në tabelë në kuotën e 39 pikëve, krahas Burnleyt që renditet në vendin e 19 me 17 pikë të arkëtuara.

Sa i përket ndeshjes së sotme, të dy skuadrat do të kenë mungesa të lojtarëve, ku për Chelsean nuk do të paraqiten Chalobah, Chukwuemeka, Colwill, Fofana, James, Lavia, Nkunku, Sanchez dhe Ugochukwu, kurse te Burnley mungojnë Fofana, Koleosho, Ramsey dhe Redmond.

Formacionet zyrtare i gjeni më poshtë.

Chelsea (4-2-3-1): Petrovic; Cucurella, Badiashile, Disasi, Gusto; Fernandez, Caicedo; Mudryk, Gallagher, Palmer; Jackson

Burnley (4-4-2):  Muric; Assignon, O’Shea, Esteve, Vitinho; Bruun Larsen, Cullen, Berge, Odobert; Amdouni, Foster

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
734
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024