​Atalanta fiton bindshëm në “Diego Armando Maradona”
Sport
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Ka përfunduar ndeshja tejet interesante mes Napolit dhe Atalantas, ku Berat Djimsiti ka fituar duelin e shqiptarëve kundër Amir Rrahmanit.

Pas më shumë se 90’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Diego Armando Maradona”, Atalanta e ka mposhtur Napolin si mysafire me rezultat bindës 3:0, raporton KosovaPress.

Golat e fitores për Atalantan i shënuan Aleksey Miranchuk (minuta e 26’), Gianluca Scamacca (minuta e 45’) dhe Teun Koopmeiners (minuta e 88’).

Me pikët e reja, Atalanta ngjitet në kuotën e 50 pikëve, krahas Napolit që ka 45 pikë në vendin e shtatë.

Rezultati final, 3:0 në favor të Atalantas.

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
138
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024