Juventusi konfirmon mungesat për ndeshjen kundër Lazios
Sport
Lexohet për: 2 min.
3 muaj më parë
Linku u kopjua

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri e ka konfirmuar skuadrën e tij prej 22 lojtarësh për ndeshjen e ardhshme në Serie A kundër Lazios, duke lënë jashtë dy lojtarë të titullarë si pasojë e lëndimeve.

“Zonja e Vjetër” ka qenë në formë të tmerrshme muajt e fundit, duke arritur të merr vetëm një fitore në tetë paraqitjet e fundit radhazi në ligë, një ecuri që e ka parë klubin të rrëshqet pas Milanit për të rënë në vendin e tretë në tabelën e Serie A, raporton KosovaPress.

Roma qëndron vetëm tetë pikë prapa në vendin e pestë, kështu që gjërat duhet të ndryshojnë shpejt.

Juventus tashmë pritet të jetë pa Arkadiusz Milik dhe Carlos Alcaraz për udhëtimin në Lazio, dhe “Football Italia” e kupton se edhe Alex Sandro dhe Filip Kostic do të humbasin ndeshjen gjithashtu, me të parin që vuan nga një mbingarkesë e kofshës së majtë, dhe të dytin që mungon për shkak të gripit.

Allegri pritet të vazhdojë me sistemin e tij 3-5-2, duke filluar Wojciech Szczesny pas Federico Gatti, Gleison Bremer dhe Danilo. Andrea Cambiaso dhe Samuel Iling-Junior pritet të luajnë në krahë, me Weston McKennie, Manuel Locatelli dhe Adrien Rabiot në mes të fushës. Federico Chiesa dhe Moise Kean ka të ngjarë të kryesojnë sulmin.

A duhet të testohen mësimdhënësit?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
171
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024