Ngjarjet e datës 29 mars
Ngjarje
Lexohet për: 2 min.
3 javë më parë
Linku u kopjua

Ministria e Ekonomisë do të mbajë ankandin elektronik (e-Ankand) për projektin e parë solar prej 100 MW. Marrin pjesë kryeministri Albin Kurti,  ministrja e Ekonomisë Artane Rizvanolli, ushtruesja e detyrës së Misionit USAID Kerry Monaghan Hogler. (Hotel “Venus”, magjistralja Prishtinë-Lipjan, ora 09:30-10:50)

Kuvendi i Komunës së Deçanit mban mbledhje. (Salla e Kuvendit Komunal Deçan, ora 10:00)

Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK) mban takim. (Këshillit Prokurorial i Kosovës, Prishtinë, ora 10:00)

Komuna e Rahovecit organizon nderime për dëshmorin e kombit Sabit Shabandulla. (Varrezat e dëshmorëve, Rahovec, ora 10:00)

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal mban konferencën përfundimtare të Programit të Bashkëpunimit Ndërkufitar IPA II për Malin e Zi-Kosovë 2014-2020. (Klan Arena Prishtinë, ora 11:00)

Komisioni për Buxhet shqyrton raportin vjetor financiar të Agjencisë  për Informim dhe Privatësi për 2022. (Kuvendi i Kosovës salla N-506, ora 11:00)

Komisioni për Administratë Publike shqyrton Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për zyrtarët publikë. (Kuvendi i Kosovës salla N-303, ora 13:00)

Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me procedurat për furnizimin dhe menaxhimin me rezervat shtetërore, keqpërdorimet dhe abuzimet e mundshme me rezervat shtetërore nëpërmjet kualifikimit të procedurës si sekret shtetëror për furnizime të tilla, diskuton rreth kompensimit të ekspertëve. (Kuvendi i Kosovës, salla N-10, ora 13:00)

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi dhe ministrja për Çështje Evropiane të Malit të Zi, Maida Gorçeviq. do të nënshkruajnë marrëveshjen Kosovë-Mali i Zi për Programin e Bashkëpunimit Ndërkufitar IPA III për vitet 2021-2027. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 13:30, pas nënshkrimit mbahet konferencë për media)

Prezantohet projekti “Tulltorja Art-Tek” për transformimin e tulltores. (Tulltorja, Prishtinë, ora 14:20)

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024