Istog, arrestohen dy dyshuar për vrasje nё tentativë
Lajme
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Drejtoria Rajonale e Policisë nё Pejё, Stacioni Policor nё Istog, sot rreth orës 07:35, ёshtë informuar se nё fshatin Istog i poshtëm- Istog, ka ndodhur njё rast therjeje. Policia ka dalë në vendngjarje, ku ka takuar njё person tё lënduar i cili ёshtё dёrguar nё Spitalin Rajonal nё Pejё pёr tretman mjekёsor. Më pas, nga njёsitet policore arrestohet edhe i dyshuari tjetёr, i cili gjithashtu ёshtё dërguar pёr tretman mjekёsor.

Nё vendin e ngjarjёs ёshtё sekuestruar një thikë, e cila dyshohet sё ёshtё pёrdorur nё kёtё rast. Tё dyshuarit A. Ll. (1975) dhe Sh. Ll. (1964) me urdhёr tё Prokurorit tё shtetit janё ndaluar pёr 48 orё.

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
800
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024