Sofja do të presë Simpoziumin Real World Crypto në 2025
Biznes
Lexohet për: 2 min.
3 javë më parë
Linku u kopjua

Instituti INSAIT në Universitetin e Sofjes do të presë Simpoziumin Real World Crypto (RWC) nga data 26 deri 28 marsit, ku do të diskutojë elitën teknologjike botërore për disa nga temat më të rëndësishme në fushën e sigurisë në internet, njoftoi sot Ministria e Arsimit e Bullgarisë.

Pas Torontos, Tokios, Amsterdamit, Nju Jorkut dhe Palo Altos, Sofja do të presë kompanitë kryesore teknologjike në botë dhe qendrat kërkimore në fushën e sigurisë kibernetike dhe kriptografisë, duke përfshirë Google, Amazon, Meta, Apple dhe të tjera. Më shumë se një mijë përfaqësues të biznesit dhe shkencor nga e gjithë bota pritet të marrin pjesë në ditët e konferencës. Pritja e INSAIT dhe Sofjes u njoftua zyrtarisht në RWC'24, e cila u zhvillua në Toronto, Kanada më 25–27 mars 2024.

Në konferencë, pjesëmarrësit prezantojnë dhe diskutojnë kërkimet më të fundit në lidhje me kriptografinë dhe sigurinë e informacionit, si konfidencialiteti dhe koherenca e të dhënave, vërtetimi, ndër të tjera. Janë paraqitur zgjidhjet për studimet e rasteve që ndikojnë në sigurinë e miliarda përdoruesve të disa prej shërbimeve më të njohura online në botë. Sponsorët e ngjarjeve përfshijnë Shërbimet Ueb Amazon, Apple, Google, Casper. /BTA

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024