5 gjëra të papritura që meshkujt vërejnë në duart e një femre
Magazina
Lexohet për: 4 min.
3 muaj më parë
Linku u kopjua

Një nga aspektet më emocionuese të fillimit të një marrëdhënieje të re është të mësoni gjithçka që mundeni për partnerin tuaj të ri dhe të ndani detaje intime për veten tuaj. Gjuha e trupit mund të zbulojë shumë për ju, dhe meshkujt shumë shpesh shikojnë duart e një femre në takimin e parë. Në fakt, ka disa gjëra që duart tuaja mund të zbulojnë në lidhje me personalitetin, mentalitetin, ambiciet tuaja dhe më shumë para se të përfundoni takimin.

Bizhuteritë

Një nga gjërat e para që meshkujt vënë re në duart e tyre janë bizhuteritë. Pyetja e parë dhe më e rëndësishme është nëse ai mban një unazë martese. Lloji dhe sasia e bizhuterive që një grua vesh mund të zbulojë gjithashtu të dhëna për personalitetin e saj. Zgjedhja e bizhuterive mund t'i tregojë një mashkulli nëse jeni të gëzuar apo modest.

Forca juaj

Kur një burrë merr dorën e një gruaje për herë të parë, ata të dy vlerësojnë në heshtje njëri-tjetrin. Burrat i kushtojnë vëmendje forcës së shtrëngimit të një gruaje. Ndërsa gratë në përgjithësi kanë duar shumë më të vogla se burrat, kjo gjithashtu do të thotë se ato kanë më pak forcë. Megjithatë, kapja mund të përcaktojë nëse keni energji dhe vendosmëri. Nëse shtrëngimi juaj i duarve është shumë i fortë, mund të dukeni mashkullor, dhe nëse është shumë i dobët, do të dukeni se ju mungon energjia. Sasia e duhur e forcës në shtrëngimin tuaj duhet të jetë e fortë, por jo shumë. Kjo do t'i tregojë atij se ajo është një grua e këndshme dhe e vendosur që është e gatshme të punojë në sfidat që i dalin përpara.

Ana juaj femërore

Është një episod i famshëm i Seinfeld në të cilin një nga aktorët i pëlqen një grua, por nuk mund të pranojë "duart e saj mashkullore". Në realitet, nuk ka asgjë të keqe të kesh duar të tilla. Është një tipar i dobishëm i mbushur me shumë aspekte pozitive të personalitetit tuaj. Kjo mund të nënkuptojë që ju keni duar më të mëdha se mesatarja me gishta të trashë dhe thonj të shkurtër. Është një formë duarsh më pak e zakonshme për gratë, por përfaqëson stabilitet, besueshmëri, punë të palodhur dhe forcë të qetë, të cilat janë cilësi të pabesueshme për t'u pasur dhe shfaqur.

Thonjtë

Shumica e meshkujve do t'i kushtojnë vëmendje thonjve tuaj vetëm nëse ndodh diçka e veçantë, si për shembull nëse janë të gjatë dhe të rregulluar ose të shkurtër dhe të kafshuar. Çuditërisht, nëse thonjtë tuaj janë jashtëzakonisht të shkurtër sepse i kafshoni thonjtë me nervozizëm, kjo mund t'i sugjerojë një mashkulli se jeni tepër kritik. Nga ana tjetër, thonjtë e gjatë mund të nënkuptojnë se jeni intuitiv, pasi ato rriten nga maja e gishtave ku ndodhet zona juaj “mendore”. Mund të tregojë gjithashtu se nuk ju pëlqen puna manuale, por zakonisht kjo ndodh vetëm nëse keni gjithashtu një kontroll të dobët.

Mosha

Pamja e dorës suaj mund të tregojë gjithashtu sa vjeç jeni. Njerëzit që kanë lëkurë të lëmuar dhe elastike këtu janë shpesh të rinj dhe të gjallë, ndërsa njerëzit me njolla të ndryshme në pëllëmbët e tyre mund të tregojnë moshën e tyre. Sa mirë kujdeseni për duart tuaja mund të tregojë vëmendjen tuaj ndaj detajeve. Gërvishtjet dhe prerjet tregojnë se ju punoni me duar ose se mund të keni kafshë shtëpiake me të cilat luani.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024