Hungaria-Kosova, fillon ndeshja
Sport
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Ka filluar të zhvillohet minuta e parë në përballjen tejet interesante mes Hungarisë dhe Kombëtares së Kosovës.

Ndeshja e sotme është miqësore dhe po zhvillohet në stadiumin “Puskas Arena” të Budapestit, raporton KosovaPress.

Kjo është miqësorja e dytë e “Dardanëve” në krye me trajnerin e ri Franco Foda, pas fitores më 22 mars kundër Armenisë në Yerevan me shifrat 1:0.

Formacionet zyrtare të ndeshjes së sotme:

Hungaria (3-4-2-1): Dibusz; Szalai, Dardal, Lang; Nagy, Styles, Nagy, Bolla; Szoboszlai, Gazdag; Adam

Kosova (4-2-3-1): Muric; Vojvoda, Rrahmani, Aliti, Rrudhani; Idrizi, Berisha; Zhegrova, Muslija, Rashica; Muriqi

Linkun për ta shikuar ndeshjen e gjeni më poshtë.

Macaristan - Kosova | Betpas Tv (pasizle229.com)  

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
139
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024