Pamjet e Adolf Hitlerit nën ndikimin e drogës në Lojërat Olimpike 1936 (VIDEO)
Sport
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Në rrjetin social “X” të njohur ndryshe si “Twitter” po qarkullon një video e Adolf Hitler në Lojërat Olimpike të vitit 1936.

Diktatori i Gjermanisë nga viti 1933 deri në vetëvrasjen e tij më 1945, Hitler kishte shikuar nga afër Lojërat Olimpike të vitit 1936, ndërsa siç shihet në video, ai ishte nën ndikim të lartë të substancave narkotike, raporton KosovaPress.

Shkrimtari gjerman, Norman Ohler kishte pretenduar se Hitler ishte i varur nga përzierja e kokainës me opioidë.

“Hitlerit iu nevojitën ato substanca narkotike për të zëvendësuar karizmin e tij natyral, të cilin ai e kishte humbur gjatë luftës”, tha Ohler.

Videon ku shihet Adolf Hitler nën ndikimin e drogës e gjeni më poshtë.

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
4
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024