3 të vdekur nga zjarri në një shtëpi në Gjermaninë perëndimore
Lajme
Lexohet për: 2 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Të paktën tre persona humbën jetën dhe më shumë se një duzinë të tjerë u lënduan nga një zjarr në një shtëpi në Gjermaninë perëndimore, thanë autoritetet të hënën.

Zjarri shpërtheu në orët e para të ditës në katin e parë të një shtëpie katërkatëshe në Solingen dhe shpejt doli jashtë kontrollit, tha një zëdhënës i departamentit të zjarrfikësve për transmetuesin publik WDR.

Të paktën 16 persona u shpëtuan, nëntë prej të cilëve u dërguan në spital, duke përfshirë dy në gjendje të rëndë, sipas zëdhënësit. Disa të tjerë u trajtuan në vend për thithje tymi dhe lëndime të lehta.

Mediat lokale raportuan se shkallët prej druri të ndërtesës së vjetër shpërthyen shpejt në flakë gjatë zjarrit, njerëzit në katet e sipërme u bllokuan dhe disa prej tyre u përpoqën të hidheshin nga dritaret për të shpëtuar jetën e tyre.

Shkaku i zjarrit nuk ishte menjëherë i qartë. Policia tha se një hetim është duke u zhvilluar në bashkëpunim me autoritetet e tjera shtetërore./AA/

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
52
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024