Shenjat më të llastuara të Zodiakut
Magazina
Lexohet për: 3 min.
3 muaj më parë
Linku u kopjua

Megjithëse shumë njerëz refuzojnë të kërkojnë ndihmë nga të tjerët kur janë në telashe, individët presin që bota të luajë sipas rregullave të tyre. Ata kanë pritshmëri të mëdha dhe një nivel të ulët durimi, andaj kërkojnë që të gjithë t'i binden dëshirave të tyre pavarësisht situatës. Më poshtë zbulojmë se në cilat shenja të zodiakut kanë lindur njerëzit që duan që gjithçka të sillet rreth tyre.

Demi

Demi vlerëson komoditetin, stabilitetin dhe sigurinë më shumë se çdo gjë tjetër. Ata kanë një dëshirë të fortë për të mira materiale dhe kënaqësi, gjë që mund t'i bëjë ata veçanërisht kërkues. Këmbëngulja e tyre është legjendare dhe kur duan diçka, nuk dorëzohen lehtë. Demat presin që nevojat e tyre materiale dhe emocionale të merren parasysh në çdo kohë, gjë që mund t'i bëjë ata partnerë ose miq kërkues.

Binjakët

Edhe pse mund të mos jenë kandidatë të dukshëm për këtë listë, Binjakët mund të kenë pritshmëri të mëdha kur bëhet fjalë për stimulimin intelektual dhe ndërveprimin social. Dëshira e tyre për shumëllojshmëri dhe përvoja të reja mund t'i bëjë ata kërkues në drejtim të kërkimit të vëmendjes dhe angazhimit të njerëzve të tjerë. Binjakët duan të argëtohen dhe stimulohen vazhdimisht, gjë që mund të jetë rraskapitëse për ata që i rrethojnë

Luani

Luanët njihen për karizmin dhe dëshirën për vëmendje. Ata pëlqejnë të jenë në qendër të ngjarjeve dhe presin që të trajtohen me admirim dhe respekt. Vetëbesimi i tyre dhe sjellja ndonjëherë egoiste i bën ata një nga shenjat më kërkuese kur bëhet fjalë për përmbushjen e dëshirave të tyre. Luanët duan që nevojat e tyre të jenë të parat dhe nëse nuk është kështu, ata nuk do të hezitojnë të tregojnë pakënaqësinë e tyre.

Akrepi

Akrepat janë intensivë dhe pasionantë, me nevoja të thella emocionale që shpesh kërkojnë vëmendje të veçantë. Ata kanë një ndjenjë të fortë drejtësie dhe besnikërie dhe presin të njëjtën gjë nga të tjerët. Nëse ndihen të lënë pas dore ose mendojnë se nevojat e tyre nuk plotësohen në mënyrë adekuate, ata mund të bëhen shumë hakmarrës.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024