Fazliu mposhtet në luftën për medaljen e bronztë
Sport
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Xhudistja jonë, Laura Fazliu nuk ka arritur të stoliset me medalje në Grand Slam Tbilisi të Gjeorgjisë.

Në kuadër të kategorisë deri në 63 kilogramë, Fazliu u mposht në finale të repesazhit nga xhudistja holandeze, Joanne Van Lieshout, raporton KosovaPress.

Laura në raundin e parë të kësaj gare kaloi pa luftë, kurse në të dytin e mposhti xhudisten mongoleze, Enkhriilen Lkhagvatogoo.

Në raundin e tretë Fazliu vazhdoi me fitore duke e mposhtur holandezen, Geke Van Den Berg, kurse në çerekfinale fitoi kundër xhudistes nga Kuba, Maylin Del Toro Carvajal.

Më pas, Fazliu u mposht në gjysmëfinale nga polakja Angelika Szymanska, me ç’rast garën e vazhdoi në finale të repesazhit për medaljen e bronztë, ku edhe aty pësoi humbje nga Joanne Van Lieshout.

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
211
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024