Italia po bën gjithçka që mundet për Ukrainën, thotë Meloni
Bota
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Italia po bën gjithçka që mundet për të mbështetur Ukrainën në luftën e shkaktuar nga pushtimi rus në vitin 2022, tha të premten kryeministrja Giorgia Meloni.

"Për Ukrainën ne po bëjmë gjithçka mundemi dhe Këshilli (Evropian) po jep përgjigje," u tha Meloni gazetarëve pas Samitit evropian në Bruksel. “Edhe Italia po bën gjithçka mundet dhe ne jemi shumë të bindur për atë që po bëjmë për të ndërtuar paqen dhe për të mbrojtur respektin për rregullat. Nuk është e lehtë për askënd, por ne po bëjmë më të mirën”, shtoi Meloni. /ANSA

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
376
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024