Pioli po e shpëton vetën pas rikthimit të formës te Milani
Sport
Lexohet për: 2 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Stefano Pioli mund të ketë bërë mjaftueshëm për të siguruar të ardhmen e tij në Milano, pasi forma e fundit e klubit ka ndihmuar të heshtë dyshuesit e tij përpara verës.

Milani ishte në një pozicion zhgënjyes në prag të Krishtlindjeve, pasi u eliminua nga Liga e Kampionëve në fazën e grupeve dhe kishte rënë 11 pikë prapa Interit pas ndeshjes së 17-të të sezonit, duke e nxjerrë në thelb nga gara për titull, raporton KosovaPress.

Pioli filloi të merrej seriozisht në pyetje nga tifozët dhe ekspertët e Milanit, me shumë të dëshpëruar për të parë një fytyrë të re si Antonio Conte apo Thiago Motta, një ndjenjë e përbashkët edhe mes disa drejtorëve të klubit. Megjithatë, që nga fillimi i vitit, gjërat kanë qenë ndryshe.

“Gazzetta dello Sport” detajon se si Pioli ka arritur t'i kthejë gjërat te Milani gjatë tre muajve të fundit, duke marrë tetë fitore në 11 ndeshjet e fundit të Serie A, një ecuri që e çoi skuadrën në vendin e dytë në tabelë.

Kuqezinjtë tani kanë një diferencë prej 11 pikësh ndaj Romës së vendit të pestë dhe me sa duket kanë konfirmuar vendin e tyre në Ligën e Kampionëve, një objektiv jetik dhe që mund të jetë i mjaftueshëm për të garantuar të ardhmen e trajnerit italian edhe për një vit tjetër.

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
4
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024