Osmani: Në Ditën Botërore të Sindromës Down, le të riafirmojmë angazhimin për gjithpërfshirje dhe mbështetje
Lajme
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Në kuadër të Ditës Botërore të Sindromës Down, janë zhvilluar aktivitete të ndryshme.

Presidentja e vendit Vjosa Osmani ka ndarë një foto me fëmijët me Sindromën Down.

Osmani tha se secili person meriton vlerësim, respekt dhe mundësi të barabartë.

“Sot, në Ditën Botërore të Sindromës Down, le të riafirmojmë angazhimin tonë për gjithpërfshirje dhe mbështetje për personat me Sindromën Down. Secili person meriton të vlerësohet, respektohet dhe t'i jepet mundësi e barabartë”, ka shkruar Osmani në rrjetin social Facebook.

Ndryshe, në dhjetor 2011, Asambleja e Përgjithshme e OKB-së shpalli 21 Marsin si Ditën Botërore të Sindromës Down.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024