Rriten sërish çmimet e cigareve në Itali
Biznes
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Çmimet e cigareve në Itali janë rritur sërish të mërkurën, raporton ANSA.

Pas një rritjeje mesatare prej 10-12 centë për pako më 2 shkurt, çmimet u rritën për 20 cent të tjerë, sipas ligjit për buxhetin e vitit 2024.

Duhanpirësit që shpenzojnë një pako në ditë tani do të paguajnë rreth gjashtë euro më shumë në muaj, apo 72 euro më shumë në vit.

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
37
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024