Rrahmani: Jam i lumtur që jam pjesë e Kombëtares, i gatshëm të jap 100% tim
Sport
Lexohet për: 2 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Ylli i Kombëtares së Kosovës, Albion Rrahmani foli sot gjatë stërvitjes së radhës së “Dardanëve” para ndeshjeve të këtij muaji.

Rrahmani është pjesë e grumbullimit të trajnerit Franco Foda për dy ndeshjet e këtij muaji kundër Armenisë dhe Hungarisë, raporton KosovaPress.

Rrahmani tha se është i lumtur që është rikthyer në Kombëtare pas lëndimit të rëndë që e pati, ndërsa shtoi se është i gatshëm ta jap 100% nga vetja për të ndihmuar “Dardanët”.

“Jam shumë i lumtur që përsëri jam pjesë e Kombëtares, siç dihet pas një lëndimi të rëndë që e kam pasur. Jam kthyer në formën time më të mirë të mundshme dhe jam i gatshëm që ta jap 100% për kombëtaren tonë. Janë ndeshje shumë të rëndësishme edhe pse miqësore por do të na shërbejnë që ta njohim më shumë trajnerin, taktikat e tij dhe gjithë bashkëlojtarët njëri-tjetrin me taktikat e reja, dhe shpresoj që do të dalim me rezultat pozitiv se do të jetë shtysë e madhe për neve që në shtator të jemi sa më të gatshëm”, tha Rrahmani.

Kosova përballet me Armeninë më 22 mars, ndërsa më 26 mars do të luajë kundër Hungarisë.

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
1,132
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024