Hovenier i përgjigjet Vuçiqit: Aleanca më e fortë në histori është këtu
Lajme
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier, e ka konsideruar pozitiv takimi me zëvendëskryeministrin Besnik Bislimi. Mirëpo ka theksuar nevojën e gjetjes së një zgjidhje për çështjen e dinarit. I pyetur nga gazetarët, ai është kundërpërgjigjur kërcënimeve të presidentit serb, Aleksandër Vuçiq ndaj Kosovës.

Hovenier ka nënvizuar se Kosova dhe populli i Kosovës nuk duhet të ndihen të shqetësuar pasi aleanca më e fortë ushtarake është në Kosovë.

Lajmi i plotë në përditësim...

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
138
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024