Kosmonte Foods fillon investimet historike në Republikën e Kosovës
Marketing
Lexohet për: 3 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Sot shënohet një moment kyç në historinë e Kosmonte Foods sh.p.k. dhe gjithë ekonomisë së vendit tonë - pasi me krenari komunikojmë fillimin e investimeve tona strategjike në Republikën e Kosovës. Që prej fillimit të këtij projekti në vitin 2018, Kosmonte Foods ka treguar vendosmëri, pasi misioni jonë për të katalizuar transformimin pozitiv dhe për të nxitur prosperitetin ekonomik brenda atdheut tonë, po jetësohet.

Pavarësisht përballjes me sfida të paparashikuara që kërkuan rishikimin e afateve tona kohore, ne në Kosmonte Foods sh.p.k., e njohim rëndësinë e rishikimit të objektivave tona kryesore dhe trajektores strategjike për projektin, i cili mbështetet nga Kuvendi i Republikës së Kosovës. Kjo periudhë vonese na jep një mundësi të çmuar për të rivlerësuar me përpikëri strategjinë tonë, për të fuqizuar projektin tonë dhe për të forcuar gatishmërinë tonë për të kapërcyer çdo pengesë gjatë rrugëtimit drejt të përfundimit të projektit.

Me një fokus të palëkundur dhe vizion madhor, ne kemi besim se eksperienca jonë do të shndërrojë pengesat e dala në një trampolinë për rritje dhe ekzekutim konkret të synimeve tona.

Ne shprehim mirënjohjen tonë të përzemërt për të gjitha palët e përfshira në realizimin e projektit tonë, veçanërisht Komunën e Fushë Kosovës për përkushtimin e tyre të palëkundur, besimin dhe mbështetjen e vazhdueshme, gjithashtu falenderojm edhe agjencinë KIESA.

Së bashku me fillimin e investimeve tona strategjike, Kosmonte Foods me krenari njofton nisjen e projektit historik që përfshinë sektorë të ndryshëm prodhimi. Ky investim strategjik në dy projekte të jashtëzakonshme me partnerë ndërkombëtarë, pritet të gjenerojë qindra vende të reja të punës, duke shërbyer si dritë shprese dhe prosperiteti për qytetarët e Republikës së Kosovës – duke treguar se ne mund të prodhojmë dhe mund të eksportojmë produkte me standarde ndërkombëtare.

Ne në Kosmonte Foods sh.p.k. jemi të përkushtuar për të çuar përpara misionin e fuqizimit dhe rritjes së ekonominë së Republikës së Kosovës.

Së bashku, ecim përpara të bashkuar, të palëkundur në ndjekjen e objektivave të përbashkëta dhe të palëkundur në përkushtimin tonë për të ofruar një mundësi për një të ardhme më të ndritur në vendin tonë.

Nëpërmjet vendosmërisë nga një ekip i mrekullueshëm dhe udhëheqësi e cila këmbëngulë për progres dhe kontribut për vendin në të gjitha etapat e historisë, ne jemi të gatshëm të kapërcejmë çdo pengesë dhe të hapim një epokë të re unike dhe frymëzuese të progresit për të ardhmen e vendit tonë.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024