Mbesa e Princeshës së Monakos sërish në dashuri pas divorcit
Magazina
Lexohet për: 3 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Martesa e mbesës së Princeshës Grace të Monakos, Charlotte Casiraghi, dhe producentit të filmit Dimitrij Rassam ende nuk ka përfunduar zyrtarisht, kjo dashuri me sa duket është kthyer në një kohë të shkuar. Sipas mediave franceze, ata u ndanë me iniciativën e saj në dhjetor 2023. Ajo që fillimisht dukej si një periudhë sfiduese në martesën e tyre për shkak të karrierës së tij gjithnjë e më të suksesshme, mungesave të shpeshta dhe planeve për t'u transferuar në Los Anxhelos, Charlotte Casiraghi ishte arsyeja për tërheqje në një lëvizje drastike dhe fillimi i një historie të re dashurie.

Këto ditë u zbulua se mbesa e Princit Albert të Monegaskut nuk është më me bashkëshortin e saj prej tre muajsh, por është në lidhje me një të zgjedhur të ri. Fotografët francezë “kapën” ikonën e modës 37-vjeçare teksa po shëtiste në Paris me shkrimtarin francez 45-vjeçar, Nicolas Mathieu, raporton Paris Match. Ata dukeshin intime, të relaksuar dhe të buzëqeshur, të veshur rastësisht. Ata u ulën në një kafene dhe biseduan për një kohë të gjatë. Dukeshin shumë të afërt dhe vajza e princeshës Caroline nuk e fshehu buzëqeshjen. Ajo dukej si një vajzë e re, pothuajse pa grim, me flokë të ngritur në një topuz të çrregullt, e veshur me një pallto blu të errët, një pulovër të së njëjtës ngjyrë dhe xhinse të rehatshme.

Shkrimtari ka zgjedhur edhe xhinse, një xhaketë sportive dhe një shall për një shëtitje dhe një kafe me të dashurën e tij. Ata nuk u fshehën, por lanë përshtypjen e një çifti të rastësishëm, të cilët janë takuar prej disa kohësh dhe nuk i intereson më nëse tërheqin vëmendjen apo nëse dikush i bën foton. Shkrimtari mbresëlënës ka një djalë 11-vjeçar, Oscar nga martesa e tij e mëparshme. Partnerja e tij e re, Charlotte Casiraghi, ka dy djem: 11-vjeçarin Raphaël nga një lidhje me komikun marokeno-kanadez Gad Elmaleh dhe Balthazar pesëvjeçar, babai i të cilit është producenti 42-vjeçar Dimitrij Rassam.

Fillimisht, dukej se martesa e saj me djalin e Carole Bouquet dhe producentin Jean-Pierre Rassam me rrënjë franko-libaneze do të ishte e lumtur, sepse ata kanë status të ngjashëm shoqëror, prindërit e tyre janë të njohur, të dy janë nga familje të pasura. Mirëpo, Dimitrij Rassam u përqendrua më shumë në karrierën e tij dhe më pak në martesën dhe djalin e tij, gjë që gruaja e tij nuk ia fali. Ata u martuan në vitin 2019, ishte një nga ngjarjet më të rëndësishme në skenën sociale franko-monegaske. Princesha Carolina dhe Carole Bouquet ishin të gëzuara për thellimin e miqësisë së tyre të gjatë me martesën e fëmijëve të tyre.

Sidoqoftë, Charlotte Casiraghi nuk ishte e kënaqur me marrëdhënien me burrin e saj: kur rrëmbimi fillestar u zhduk, ai filloi të neglizhonte familjen, andaj nuk është për t'u habitur që u pushtua nga një shkrimtar që vjen nga shtresa e mesme e ulët e provincës franceze dhe nuk ka asnjë lidhje me botën e modës.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024