Manchester City kalon në gjysmëfinale të FA Cup
Sport
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Kampioni anglez, Manchester City e ka siguruar biletën drejt gjysmëfinales së FA Cup.

Pas plot 90’ minutave lojë të zhvilluar në stadiumin “Etihad”, City e ka mposhtur në çerekfinale skuadrën e Newcastle United me shifrat 2:0, raporton KosovaPress.

Golat për skuadrën e Pep Guardiolas i shoi Bernardo Silva, fillimisht për 1:0 në minutën e 13’, ndërsa në minutën 31’ shënoi për 2:0, gol ky që rezultoi të ishte i fundit i ndeshjes.

Me këtë fitore, City i bashkohet skuadrës së Coventryt në gjysmëfinale të FA Cup.

Rezultati final i ndeshjes, 2:0 në favor të Cityt.

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
769
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024