Pjesa e parë: City i fortë për Newcastle
Sport
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Ka përfunduar pjesa e parë në çerekfinalen e dytë të FA Cup mes Manchester Cityt dhe Newcastle United.

Pas 45’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Etihad”, Manchester City po avancon 2:0 ndaj Newcastle, raporton KosovaPress.

Që të dy golat deri tani i shënoi ylli portugez, Bernardo Silva. Fillimisht, Silva shënon në minutën e 13’ për 1:0, kurse e thellon epërsinë e Cityt në 2:0 në minutën e 31’.

Pjesa e parë, 2:0 në favor të Cityt.  

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
759
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024