Shenjat më të qeta të horoskopit
Magazina
Lexohet për: 2 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Njohja se sa i qetë është ose jo një person mund të jetë informacion i dobishëm për situatat që mund të jenë stresuese. Për shkak të këtij informacioni, do të dini se kush do të mbetet i qetë në situata sfiduese dhe reagimet e të cilëve mund të jenë gjithçka tjetër veçse të qetë. Astrologët thonë se niveli i qetësisë ndikohet edhe nga shenjat tona të zodiakut dhe ata kanë përzgjedhur tri prej tyre që shquhen si më të qetat.

Gaforrja

Falë “radarit” të tyre emocional, Gaforret mund të zbulojnë gjërat larg. Kjo shenjë e ndjeshme di të qëndrojë në tokë edhe në rrethanat më të trazuara. Ato rrallë përfshihen në debate, respektojnë paqen dhe presin të tjerët të mos ndërhyjnë ku nuk u takon. Një nga synimet e tyre më të rëndësishme në jetë është paqja dhe bëjnë gjithçka për të pasur një ekuilibër në jetë.

Peshorja

Peshoret kanë një nevojë të fortë për harmoni dhe janë gjithmonë paqebërës. Askush nuk e urren konfliktin aq shumë sa një Peshore. Ato nuk i pëlqejnë diskutimet dhe konfliktet e nxehta. Në vend të kësaj, përpiqen të gjejnë lumturinë në çdo gjë të vogël dhe nëse situata bëhet e tensionuar, qëllimi i tyre i parë është të qetësojnë tensionin.

Peshku

Kur gjërat nxehen, janë Peshqit ata që ndërhyjnë për të qetësuar situatën. Edhe pse Peshqit janë një nga shenjat më të ndjeshme të zodiakut, ata gjithashtu kanë një kokë të ftohtë. Ata nuk lejojnë që emocionet e forta t'i mposhtin dhe qëndrojnë të qetë, të ftohtë dhe të mbledhur edhe në situatat më të vështira.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024