​Manchester City-Newcastle, formacionet zyrtare
Sport
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Sonte me fillim nga ora 18:30 stadiumi “Etihad” do të jetë nikoqir i përballjes interesante mes Manchester Cityt dhe Newcastle United.

Ndeshja e sotme është e vlefshme për fazën çerekfinale të kësaj gare, raporton KosovaPress.

Në këtë ndeshje, City rikthehet nga barazimi 1:1 me Liverpoolin në Premier Ligë, kurse në po të njëjtin kompeticion Newcastle u mposht 3:2 nga Chelsea.

Të dy skuadrat e duan kualifikimin në gjysmëfinale, andaj pritet të dhurojnë spektakël sonte në fushë.

Sa i përket ndeshjes së sotme, te City mungojnë De Bruyne dhe Ederson, kurse te Newcastle nuk do të paraqiten Barnes, Joelinton, Pope, Tonali, Trippier dhe Wilson.

Formacionet zyrtare i gjeni më poshtë.

Manchester City (4-2-3-1): Ortega; Gvardiol, Dias, Akanji, Walker; Kovacic, Rodri; Doku, Silva, Foden; Haaland

Newcastle United (3-4-2-1): Dubravka; Schar, Lacselles, Botman; Murphy, Guimaraes, Longstaff, Burn; Gordon, Willock; Isak

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
772
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024