Ngjarjet e datës 16 mars
Ngjarje
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Mbahet dita e dytë e Konferencës Ndërkombëtare për Trajtimin Mini-Invaziv në Neuroshkencë me fokus “Trajtimi Endovaskular i Tinitus Pulsatil, Aneurizmave, AVM, Trombektomisë dhe Mikrokirurgjia”, organizuar nga Spitali Amerikan në Prishtinë. (Ora 09:00)

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) mban konferencë për medie. (Selia Qendrore e LDK-së, Prishtinë, ora 11:00)

Kryetari i NISMA Socialdemokrate, Fatmir Limaj mban konferencë për media. (Selia qendrore e Nismës, Prishtinë, ora 13:00)

Në organizim të Shoqatës së të burgosurve politikë dhe Shoqërisë Lëvizja do të bëhet zbulimi i pllakës përkujtimore për arsimtarin, atdhetarin, veprimtarin, një nga drejtuesit e LPK-së, luftëtarin dhe komandantin e përgjithshëm të UÇK-së Azem Syla. (Kishnarekë, Drenas, ora 13:00)

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024