Arrestohen tre persona për zjarrvënie në Kaçanik
Siguri
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Policia e Kosovës në Kaçanik sot ka arrestuar tre persona të moshës 17-vjeçare si të dyshuar për rastin e zjarrvënies më 13 mars 2024 në objektin e Gjykatës Themelore- dega në Kaçanik.

M.H., T.B., V.T. janë shoqëruar rreth orës 10:00 në policinë rajonale të Ferizajt, përkatësisht në Sektorin Rajonal të Hetimeve, të cilët në prani të avokatëve mbrojtës janë intervistuar nga policët hetues, ndërsa me vendim të prokurorit të shtetit janë ndaluar në mbajtje për 24 orë, për procedura të mëtejme hetimore.

Deri tek arrestimi i tyre ka ardhur pas një pune hetimore nga Sektori Rajonal i Hetimeve nga Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj, në koordinim me Prokurorinë dhe Gjykatën Themelore në Ferizaj.

Ndryshe, si pasojë e zjarrit janë dëmtuar dy zyre të Gjykatës Themelore- dega në Kaçanik.

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
206
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024