Ngjarjet e datës 15 mars
Ngjarje
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Gjykata Kushtetuese mban konferencën “Zbatimi i Konventës së Stambollit përmes praktikës gjyqësore: Dialogu gjyqësor për përgjigje gjyqësore efektive”. Marrin pjesë Gresa Caka-Nimani, kryetare e Gjykatës Kushtetuese, Albulena Haxhiu, ministre e Drejtësisë, Biljana Braithwaite, drejtoreshë e Programit për Ballkanin Perëndimore të Qendrës AIRE, Tankut Soykan, zëvendës shef i Zyrës së Këshillit të Evropës në Prishtinë. (Hotel “Emerald”, Prishtinë, ora 09:00-15:45)

Hapet edicioni i tretë i Panairit të Karrierës dhe Punësimit AAB 2024. (Kolegji AAB, ora 10:00)

Grupi i Grave Deputete të Kuvendit të Kosovës mban seancë shënjuese me të gjitha ish-deputetet e legjislaturave të mëparshme, me temën “Historia e deputeteve në Kuvendin e Kosovës - përparim dhe proces”. Merr pjesë Glauk Konjufca, kryetar i Kuvendit të Kosovës. (Salla plenare e Kuvendit, ora 11:00)

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024